+38 (067) 992-82-72 Телефонуйте з 09:00 - 18:00
ua

Особливі діти

Які вони – особливі діти? Що відчувають, як сприймають оточуючих, чому їм важко жити в звичному для нас світі?
Одна з проблем, з якою зіштовхуються фахівці — це бажання батьків особливої ​​дитини зробити його таким, як усі. Чому важливо зрозуміти і прийняти його таким, яким він є? Що чекає малюка в майбутньому? Про це розповіла Олена Володимирівна Черепуха, дитячий психіатр медичної мережі “Добробут”.

Найчастіше батьки особливої ​​дитини сподіваються, що якесь чудове лікування зможе відразу допомогти їх малюку. Однак програми адаптації у багатьох випадках займають роки. Важливо зрозуміти, як правильно налаштувати себе і допомогти своїй дитині.

Що доводиться винести мамі особливої ​​дитини?

У нашій країні часто спостерігається така закономірність: мама фактично жертвує своїм життям заради особливої дитини. Вона все кидає і займається тільки їм, а навколишні засуджують її. Нажаль, часом з таких сімей йде батько. Деякі чоловіки не приймають діагноз або вважають, що це не їхня дитина. Наприклад, в моїй практиці був випадок, коли тато сказав: “Я ж здоровий. Як у мене могла народитися розумово відстала дитина?”. Буває і так, що батько просто зникає.

У зв’язку з цим виникає наступна проблема: відповідно до Закону України “Про психіатричну допомогу” на огляд та лікування дитини необхідна згода обох батьків. І починаються пошуки тата, щоб він дав це згоду.

Особливими дітьми повинні займатися фахівці

Зустрічається багато випадків, коли мама вирішує: “А я свою дитину врятую. Я доведу, що він нормальний і має право вести нормальне життя”. Але якщо людина постійно комусь щось доводить, йому не вистачить сил на допомогу тому, кому вона дійсно потрібна.

Сьогодні існують спеціальні центри, співробітники яких займаються саме тією особливістю, яка виявлена ​​у дитини. Там він може адаптуватися і проходити реабілітацію під наглядом професіоналів. Тому батькам потрібно не приносити себе в жертву, а дати можливість фахівцям допомогти дитині.

Дитина, не схожа на інших

Я часто чую: “Моя дитина стане такою, як всі інші діти”. Але тут важливо розуміти, що він не буде таким, як інші. В цьому випадку я пропоную таке порівняння. Уявіть, що у кого-то народився малюк без однієї ноги. Ніхто ж не стане примушувати його бігати нарівні з усіма, він буде робити це по-іншому. Навіщо вимагати від дитини неможливого?

Іноді батькам важко прийняти, що якщо у дитини психічна патологія, він спочатку особливий. Але не потрібно заганяти його в рамки “ЯК ВСІ”.

У будь-якому випадку така дитина вимагає більше уваги і сил з боку батьків. Йому дуже складно адаптуватися в величезному світі.

У дитячому віці важливо розвивати те, що у дитини виходить найкраще. Наприклад, хтось відразу проявляє інтерес до техніки, інший – до малювання, третій щось майструє. Все важливо робити поступово, спостерігаючи за своєю дитиною і прислухаючись до порад фахівців.
Результат пошуку зображень за запитом "Особливі діти"

Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
free online course
download intex firmware
Free Download WordPress Themes
udemy free download